Забава ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Омилени 3 песни Охрид ТОП ВЕСТИ

Климчо Симоноски во „Моите 3 омилени песни“ на Супер радио и OhridPress

Охрид, 30. мај 2022 (ОХРИДПРЕС) – Адвокатот Климчо Симоноски е денешен гостин во рубриката „Моите 3 омилени песни“ на Супер радио и OhridPress.

Музичкиот избор на Симоноски, во „Моите 3 омилени песни“ се песните: More Than A Feeling на Boston, Skate на Bruno Mars и Yellow на Coldplay.

Помеѓу најдобрите македонски песни, изборот на Симоноски падна на „Еден ден“ на охриѓаните Камелеон. Овој избор можете да го следите во изданието на емисијата „Мак Топ 10“, која се емитува премиерно на Супер радио секој четврток од 20:00 до 21:00 часот и репризно во сабота од 16:00 до 17:00 часот.

Рубриката „Моите 3 омилени песни“ можете да ја слушате на Супер радио, на 97.00 FM секој работен ден во 10:30 и 17:30 часот или преку нашите веб интернет канали и стриминг платформи. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука