Забава ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Омилени 3 песни Охрид ТОП ВЕСТИ

Димитар Јовчески во „Моите 3 омилени песни“ на Супер радио и OhridPress

Охрид, 1. јуни 2022 (ОХРИДПРЕС) – Димитар Јовчески од Papas Food Ohrid е денешен гостин во рубриката „Моите 3 омилени песни“ на Супер радио и OhridPress.

Музичкиот избор на Јовчески, во „Моите 3 омилени песни“ се песните: Wake Up на Rage Against The Machine, God Save The Queen на Sex Pistols и Winter Tale на Talamasca.

Помеѓу најдобрите македонски песни, изборот на Јовчески падна на „Во јули Битола“ на Фолтин. Овој избор можете да го следите во изданието на емисијата „Мак Топ 10“, која се емитува премиерно на Супер радио секој четврток од 20:00 до 21:00 часот и репризно во сабота од 16:00 до 17:00 часот.

Рубриката „Моите 3 омилени песни“ можете да ја слушате на Супер радио, на 97.00 FM секој работен ден во 10:30 и 17:30 часот или преку нашите веб интернет канали и стриминг платформи. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука