Забава ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Омилени 3 песни Охрид ТОП ВЕСТИ

Христијан Ласовски во „Моите 3 омилени песни“ на Супер радио и OhridPress

Охрид, 2. јуни 2022 (ОХРИДПРЕС) – Д-р Христијан Ласовски е денешен гостин во рубриката „Моите 3 омилени песни“ на Супер радио и OhridPress.

Музичкиот избор на Ласовски, во „Моите 3 омилени песни“ се песните: You Rock My World на Michael Jackson, Hero на Mariah Carey и Don`t Stop Believin` на Journey.

Помеѓу најдобрите македонски песни, изборот на Ласовски падна на „Лошо ти стои“ на Тоше Проески. Овој избор можете да го следите во изданието на емисијата „Мак Топ 10“, која се емитува премиерно на Супер радио секој четврток од 20:00 до 21:00 часот и репризно во сабота од 16:00 до 17:00 часот.

Рубриката „Моите 3 омилени песни“ можете да ја слушате на Супер радио, на 97.00 FM секој работен ден во 10:30 и 17:30 часот или преку нашите веб интернет канали и стриминг платформи. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука