Избор Спорт ТОП ВЕСТИ

Даниел Андоновски старо-нов играч на ГРК Охрид

Охрид, 2. јуни 2022 (ОХРИДПРЕС) – Даниел Андоновски повторно ќе го носи сино-белиот дрес по одличните сезони во РК Прилеп.

Левиот бек и специјалистот за одбрана двегодишен договор со ГРК Охрид.

Можно е да е слика од 1 лице и внатре

Андоновски беше дел и од младинскиот тим на Охрид клубот кога го имаше најдобриот успех на фајнл-фор турнирот во 2019 година, освојувајќи го второто место во нашата лига.

Досега, ракометарите Крсте Андоновски и Иван Тасески ја продолжија ерноста кон ГРК Охрид, а во тимот остануваат и десното крило Наум Костов, како и пикерот Кристијан Димитриески. Тригодишен договорт потпиша левиот бек Тоше Ончев, кој дојде од Тримо Требње (Словенија).

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука