Избор Охрид ТОП ВЕСТИ

Жителите на улица „Гоце Делчев“ денеска неколку часа без вода

Охрид, 3. јуни 2022 (ОХРИДПРЕС) – Денеска неколку часа без вода ќе бидат жителите од улицата „Гоце Делчев“.

– Поради санација на дефект на водоводната мрежа, од 08:30 часот, неколку часа без вода ќе бидат корисниците на улицата „Гоце Делчев”, на потегот од улицата „Македонски Просветители“ до Здружение на возачи – Далјан, вклучувајќи ги и сите споредни улици во населбите Кошишта, Воска и Далјан, информираат од ЈП „Водовод“ Охрид. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука