Забава ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Омилени 3 песни Охрид ТОП ВЕСТИ

Наум Бабачев- Бабак во „Моите 3 омилени песни“ на Супер радио и OhridPress

Охрид, 14. јуни 2022 (ОХРИДПРЕС) – Наум Бабачев- Бабак, тренер во ГРК „Охрид“ е денешен гостин во рубриката „Моите 3 омилени песни“ на Супер радио и OhridPress.

Музичкиот избор на Бабачев во „Моите 3 омилени песни“ се песните: No Sunshine на DMX, Roll All Day на Ice Cube и The Next Episode на Dr. Dre.

Помеѓу најдобрите македонски песни, изборот на Бабачев падна на „Сонце во твоите руси коси“ на Тоше Проески. Овој избор можете да го следите во изданието на емисијата „Мак Топ 10“, која се емитува премиерно на Супер радио секој четврток од 20:00 до 21:00 часот и репризно во сабота од 16:00 до 17:00 часот.

Рубриката „Моите 3 омилени песни“ можете да ја слушате на Супер радио, на 97.00 FM секој работен ден во 10:30 и 17:30 часот или преку нашите веб интернет канали и стриминг платформи. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука