Избор Охрид Партии ТОП ВЕСТИ

Лидија Неданоска е нова претседателка на Општинскиот форум на жени на СДСМ Охрид

Охрид, 16. јуни 2022 (ОХРИДПРЕС) – Со одлука на органите на партијата, Лидија Неданоска е именувана за нова претседателка на Општинскиот форум на жени на СДСМ Охрид.

– Упатувам голема благодарност до претседателката на Форумот на жени на СДСМ Јована Тренчевска за честа и довербата да раководам со Општинскиот форум на жени на СДСМ Охрид. Продолжуваме понатаму, силни и сплотени до нови победи и предизвици, порача Неданоска. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: Лидија Неданоска

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука