Избор ОБРАЗОВАНИЕ Охрид ТОП ВЕСТИ

Охридската гимназија го објави распоредот за полагање интерни испити од државна матура

Охрид, 16. јуни 2022 (ОХРИДПРЕС) – Од охридската гимназија „Св. Климент Охридски“ го објавија распоредот за полагање интерни испити од државна матура.

Полагањата, зависно од предметите, ќе се реализираат на 17-ти, 20-ти, 22-ри,24-ти и 25-ти јуни.

Распоред за полагање ТУКА.

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука