Забава ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Омилени 3 песни Охрид ТОП ВЕСТИ

Марко Пејчиноски во „Моите 3 омилени песни“ на Супер радио и OhridPress

Охрид, 17. јуни 2022 (ОХРИДПРЕС) – Младиот охридски пливачки херој Марко Пејчиноски е денешен гостин во рубриката „Моите 3 омилени песни“ на Супер радио и OhridPress.

Музичкиот избор на Пејчиноски во „Моите 3 омилени песни“ се песните: Come And Go на Juicy WRLD, Life Is Good на Future и Wants And Needs на Drake.

Помеѓу најдобрите македонски песни, изборот на Пејчиноски падна на „Кога падна на Пирина“ на Next Time. Овој избор можете да го следите во изданието на емисијата „Мак Топ 10“, која се емитува премиерно на Супер радио секој четврток од 20:00 до 21:00 часот и репризно во сабота од 16:00 до 17:00 часот.

Рубриката „Моите 3 омилени песни“ можете да ја слушате на Супер радио, на 97.00 FM секој работен ден во 10:30 и 17:30 часот или преку нашите веб интернет канали и стриминг платформи. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука