Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Физички нападнат 56-годишен охриѓанец на улицата „Димитар Влахов“

Охрид, 22. јуни 2022 (ОХРИДПРЕС) – На 21-ви јуни 2022 година, околу 15:30 часот, нарушен е јавниот ред и мир на улицата „Димитар Влахов“ во Охрид.

– Пријавен е физички напад извршен од лицето Н.У. врз 56-годишниот Т.В., двајцата од Охрид. Против напаѓачот, ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука