ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ

Во недела на OhridPress: ТОП вести на неделата

Охрид, 3. јули 2022 (ОХРИДПРЕС) – Секоја недела на Вашиот Број 1 локален информатор – интернет порталот OhridPress Ви нудиме избор од ТОП вестите кои ја одбележаа неделата која е зад нас.

Од нив, најголемиот дел се авторски вести на нашата редакција, но поместен е и избор од настаните кои оставија белег на седмицата која е зад нас.

По шест часа и пет минути Марко стигна до нов подвиг, успешно исплива од Радожда до Трпејца

Извинувањето не се прифаќа, „Рибари Охрид“ побараа оставка од тренерот Горан Андоновски

Пратениците ги изгласаа законските измени – трговците во туристичките места ќе работат во недела и на празници, работниците ќе добијат 100% поголема дневница

Советникот на ДУИ Нефи Усеини и брат му добија ослободителна пресуда за тепањето на Топаловски

Каков бил Охрид во 1960 година и што сме изгубиле неповратно од неговата убавина, спокој и посебност (Видео)

Заврши реконструкцијата на Градскиот базен „Атина Бојаџи“

Жанко ЗШ порачува: Почнете го денот со к’пење во чисто, бистро и не уринирано ејзеро, водата е бана

Опожарена куќа во строгиот центар на Охрид (Фото/Видео)

Цветкоски: Пливањето во Охрид тапка во место, мора да се има основни услови за континуирана работа

Времеплов во четврток: Аеродромот во Охрид во доцните 70-ти години

Започна наплатата на паркинг на улицата „Македонски просветители“, наспроти СВР Охрид

Фото на денот со Nina`s Photography

Summer ON!: Започна летната програмска шема на Супер радио, подгответе се за многу забава и над 1.000 подароци со Тамаро и најголемите македонски и балкански компании!

Охриѓанецот Леонид Тодороски освои сребрен медал на Јуниорската Балканска Математичка Олимпијада во Сараево

Охрид е СУПЕР… секој ден – 02.07.2022 година

Сдк.мк: Јордан (Орце) Камчев од 1. јули е во отвореното одделение во затворот во Струга

Бројни верници во манастирот Св. Наум во предвечерјето на големиот празник

Марко го започна новиот подвиг, ја плива 30 километри долгата патека од Струга до Св. Наум

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука