Избор Охрид ТОП ВЕСТИ

Почина Цветан Настоски, познат музичар и текстописец од Охрид

Охрид, 26. јули 2022 (ОХРИДПРЕС) – По кратко боледување, утрово почина Цветан Настоски, познат музичар и текстописец од Охрид.

Погребот ќе се одржи утре, среда, 27-ми јули 2022 година, од 12:00 до 12:30 часот на Градските гробишта во Охрид. (Крај)

извор: Охрид1 фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука