ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ

Превртен глисер кај Лагадин (Видео)

Охрид, 1. август 2022 (ОХРИДПРЕС) – Вљубеникот во Охрид и неговите убавини, музичарот и риболовен водич Љупчо Стојкоски- Лепи на неговиот профил на Facebook објави информација за превртен глисер во водите на Охридското Езеро, кај Лагадин.

– Превртен глисер кај Лагадин, бел со црвена линија и пентата е на него. Ако го знае некој сопственикот, информирајте го, пишува тој.

извор: ОхридПрес фото/видео: Љупчо Стојкоски- Лепи

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука