Избор Македонија Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Автобус се судри со автомобил и излета од патниот правец Охрид-Кичево

Охрид, 5. август 2022 (ОХРИДПРЕС) – Сообраќајна несреќа се случи вечерва, нешто пред 19:00 часот на патот Охрид-Кичево.

Порталот Охрид 1 јави дека автобус се судрил со автомобил и излетал од патот.

Според истиот извор, во моментов се врши увид, а според првите неофицијални информации нема повредени лица. (Крај)

извор: Охрид 1 фото: Охрид 1

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука