Избор Македонија Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

90 санкции за непрописно престигнување, од нив 21 на територија на СВР Охрид

Скопје/Охрид, 9 август 2022 (ОХРИДПРЕС) – Министерството за внатрешни работи (МВР) на Република Македонија, денеска, во периодот од 07:00 до 11:00 часот, спроведе засилена акциска контрола за санкционирање на возила кои непрописно престигнуваат на територијата на Република Македонија.

– При тоа санкционирани се 90 возачи. Од нив, 29 на територијата на СВР Тетово, 21 на територија на СВР Охрид… Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта, апрлираат од МВР. (Крај)

извор: МВР фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука