Избор ОБРАЗОВАНИЕ Охрид ТОП ВЕСТИ

Доделени дипломите на генерацијата матуранти 2021-2022 при ОСУ „Св. Климент Охридски“

Охрид, 9. август 2022 (ОХРИДПРЕС) – Во Центарот за култура „Григор Прличев“ во Охрид, вечерва се одржа свечено доделување на дипломи на генерацијата матуранти 2021-2022 при ОСУ „Св. Климент Охридски“ од Охрид.

Од името на вработените и учениците во Охридската гимназија, пред присутните се обрати директорката Светлана Велкоска. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: FB Maja Zajec

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука