Забава Избор ТОП ВЕСТИ

„You Hate Me“, нов заеднички сингл на Ербил Џемоски и Горан Папаз (Видео)

Охрид, 9. август 2022 (ОХРИДПРЕС) – По првата успешна соработка на песната „One More Life“ која има речиси 70.000 стриминзи на Spotify, охриѓаните Ербил Џемоски и Горан Папаз изработија нов заеднички сингл насловен „You Hate Me“.

Аранжманот и продукцијата се на продуцентот Ербил Џемоски, а музиката е заедничка на двајцата талентирани музичари. Песната е издадена од американската продуцентска куќа Road Story Records.

Уживајте во новото дело на Џемоски и Папаз.

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука