Избор Охрид

Двочасовен застој на сообраќајот кај Врбјани

Охрид, 9.јуни 2015 (ОХРИДПРЕС) – Патниот правец Кичево – Охрид, на Пресека кај Врбјани, денеска од 14 до 16 часот ќе биде затворен за сообраќај за сите видови моторни возила.

Сообраќајот ќе биде комплетно запрен два часа поради извршување градежни работи односно минирање, соопшти Автомото сојузот на Македонија. (Крај)

извор:ОхридПрес фото:архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука