Избор ОБРАЗОВАНИЕ Охрид ТОП ВЕСТИ

Во понеделник ќе се доделат дипломите на матурантите од генерацијата 2021/2022 при OЕМУЦ „Св. Наум Охридски“ од Охрид

Охрид, 24. август 2022 (ОХРИДПРЕС) – Од OЕМУЦ „Св. Наум Охридски“ од Охрид информираат дека во понеделник, на 29-ти август 2022 година, ќе се доделуваат дипломите на матурантите од генерацијата 2021/2022 година.

Настанот ќе се одржи Во НУ Центар за култура „Григор Прличев“ во Охрид со почеток во 20:00 часот. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука