Забава Избор

SUPER Fresh music: Robbie Williams – Lost

Охрид, 25. август 2022 (ОХРИДПРЕС) – Вечното момче Robbie Williams го најавува најновиот албум, како дел од одбележувањето на 25 годишнината од неговата соло кариера.

Тој ја објави песната „Lost“, сингл кој е продуциран од страна на Guy Chambers и Richard Flack.

Албумот „XXV“ покрај оваа песна содржи повеќе број 1 синглови и треба да официјално да излезе во продажба на 9-ти септември 2022 година за Columbia Records. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука