Забава Избор

SUPER Fresh music: Blackpink – Pink Venom

Охрид, 31. август 2022 (ОХРИДПРЕС) – По објавувањето на сингловите „How You Like That“ и соработката со Селена Гомез во „Ice Cream“, одличните Blackpink, деби студискиот албум наречен едноставно „The album“ го продадоа во над 1,4 милиони копии.

Новиот албум се вика „Born Pink“ од кој како прв сингл девојките ја нудат еуфоричната „Pink Venom“.

Испорачаа позитивна енергија, возбудливо музичко видео и прецизна кореографија. Jisoo, Jennie, Rosé и Lisa најавуваат и голема светска турнеја на четири континенти која започнува на 16-ти септември.

Апсолутно најдобриот музички избор го имате секојдневно, 24 часа на Број 1 медиумот во регионот, охридското Супер радио. Уживајте во музичкиот избор на еден од нашите дигитални канали – Happy radio: Cafe, Greatest Hits, Top 40 Hits, Македонски хитови, Ex Yu, Dance, Hip Hop, Balkan Mix, Lounge, Мак Класик, Love Songs и Smooth Jazz. Ако музиката е одговорот, прашањето е: Што ќе слушаме денес? Се’ што сакам да слушам на едно место – Клик PLAY и УЖИВАЈ! (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука