Избор Култура Локална самоуправа ОБРАЗОВАНИЕ

Општина Охрид објави ликовен и литературен Конкурс за есента

Охрид, 5. септември 2022 (ОХРИДПРЕС) – Согласно Одлуката за усвојување на измените на Програмата на одделението за заштита и влијание на животната средина за 2022 год.на Општина Охрид бр.08-10518/10 од 29.07.2022 година, Општина Охрид објави ликовен и литературен Конкурс, во соработка со охридските основни училишта.

Конкурсот е на тема „Есента со своите најубави бои блика, во полиња и градини на берба ве вика“.

Повеќе информации за конкурсот ОВДЕ. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука