Охрид ТОП ВЕСТИ

Во Охрид денес променливо облачно време со сончеви периоди и температура до 20. степени

Охрид, 18. септември 2022 (ОХРИДПРЕС) – Во Охрид денес променливо облачно време со сончеви периоди. Во текот на денот облачноста ќе се намали. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

UV индексот ќе биде 5, а максималната температура ќе се искачи до 20. степени.

– Во текот на работната седмица времето ќе биде стабилно со студени утра и со дневни температури кои ќе бидат под просекот за овој период од годината. Услови за локален дожд ќе има во среда, информираат од УХМР. (Крај)

извор: УХМР фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука