Избор Спорт ТОП ВЕСТИ

Фудбалерите на Охрид загубија од Пелистер на домашен терен со 0-1

Охрид, 18. септември 2022 (ОХРИДПРЕС) – Фудбалерите на Охрид Лихнидос загубија од Пелистер на домашен терен со 0-1 во натпревар од 5. коло на Втората македонска фудбалска лига.

Фаворизираната екипа на Пелистер до победата стигна преку пенал во 82. минута, кога Маневски беше сигурен и им донесе три бода на битолчани. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука