Избор Локална самоуправа

Општина Охрид објави јавен повик за субвенционирање на регистрирани занаетчии (категорија 2) за 2022 година

Охид, 20. септември 2022 (ОХРИДПРЕС) – Општина Охрид, согласно Програмата за поддршка на локалниот економски развој за 2022 година и Правилникот за користење на финансиски средства од општинскиот Буџет за субвенционирање на регистрирани занаетчии (Категорија 2) на подрачјето на општината, со бр.08-7805/8 од 08.06.2022 година, објави јавен повик за субвенционирање.

Повеќе информации ОВДЕ. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука