Забава Избор

SUPER Fresh music: Rag’n’Bone Man & Ocean Wisdom – Circles

Охрид, 21. септември 2022 (ОХРИДПРЕС) – Откако минатата година постигна успех со неговиот втор албум „Life By Misadventure“, Rory Graham, познат како Rag’n’Bone Man, заедно со англискиот рапер Ocean Wisdom го издаде синглот „Circles“.

Како долгогодишни пријатели од Брајтон, Rory го покани Ocean Wisdom да биде гостин на синглот. Се познаваме подолго време од Брајтон каде двајцата објавувавме музика за High Focus Records.

– Внимателно ја следев неговата кариера и тој стана вистински умерник, изјави Rag’n’Bone Man.

Апсолутно најдобриот музички избор го имате секојдневно, 24 часа на Број 1 медиумот во регионот, охридското Супер радио. Уживајте во музичкиот избор на еден од нашите дигитални канали – Happy radio: Cafe, Greatest Hits, Top 40 Hits, Македонски хитови, Ex Yu, Dance, Hip Hop, Balkan Mix, Lounge, Мак Класик, Love Songs и Smooth Jazz. Ако музиката е одговорот, прашањето е: Што ќе слушаме денес? Се’ што сакам да слушам на едно место – Клик PLAY и УЖИВАЈ! (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука