Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Билтен на СВР Охрид: Охриѓанка пријавила дека била физички нападната од сопругот

Охрид, 21. септември 2022 (ОХРИДПРЕС) – На 20-ти септември 2022 година, во 13:15 часот во СВР Охрид, 44-годишна жена од Охрид пријавила дека на 15-ти септември 2022 година во семејниот дом била физички нападната од нејзиниот сопруг, Д.П.

– Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука