Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Верижен судир во близина на „Св. Еразмо“

Охрид, 21. септември 2022 (ОХРИДПРЕС) – Верижен судир во кој учествувале повеќе возила се случи на магистралниот пат Охрид-Кичево во близина на црквата „Св. Еразмо“.

Порталот Охрид 1 јави дека незгодата се случила во близина на продажните салони, на потегот кон Подмолје.

Според истиот извор, во незгодата учествувале повеќе возила, а сообраќајот бил во прекин. (Крај)

извор: Охрид 1 фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука