Избор Македонија Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Контроли на подрачјето на СВР Охрид: Казни за 2 возачи во Охрид кои управувале возила под дејство на алкохол

Охрид, 22. септември 2022 (ОХРИДПРЕС) – На 21-ви и 22-ри септември 2022 година, во периодот од 22:00 до 01:00 часот, при извршени сообраќајни контроли на подрачје на СВР Охрид, полициските службеници од СВР Охрид затекнале 6 возачи кои управувале моторни возила под дејство на алкохол (Охрид 2, Струга 3 и Дебар 1).

– Тие се исклучени од сообраќај, одземени им се возачките документи и поднесени им се соодветни платни налози, информираат од МВР. (Крај)

извор: МВР фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука