Забава Избор

SUPER Fresh music: Placebo – Shout

Охрид, 22. септември 2022 (ОХРИДПРЕС) – Одличните Placebo ја објавија нивната верзија на стариот хит „Shout“, со кој Tears For Fears постигнаа мега успех во далечната 1985 година.

Тие и дадоа индустриски звук на песната која е дел од нивниот последен албум „Never Let Me Go“, кој беше објавен во март оваа година.

Во нивната верзија на „Shout“, Placebo додаваат свој, препознатлив звук и се очекува да поминат одлично на највлијателните светски топ листи.


Апсолутно најдобриот музички избор го имате секојдневно, 24 часа на Број 1 медиумот во регионот, охридското Супер радио. Уживајте во музичкиот избор на еден од нашите дигитални канали – Happy radio: Cafe, Greatest Hits, Top 40 Hits, Македонски хитови, Ex Yu, Dance, Hip Hop, Balkan Mix, Lounge, Мак Класик, Love Songs и Smooth Jazz. Ако музиката е одговорот, прашањето е: Што ќе слушаме денес? Се’ што сакам да слушам на едно место – Клик PLAY и УЖИВАЈ! (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука