Забава Избор

SUPER Fresh music: Meghan Trainor – Don’t I Make It Look Easy

Охрид, 22. септември 2022 (ОХРИДПРЕС) – „Don’t I Make It Look Easy“ е песна на американската пејачка и текстописец Meghan Trainor.

Издадена беше на 9-ти септември 2022 година, како втор сингл од нејзиниот петти по ред студиски албум „Takin’ It Back“.

Во песната Meghan пее за должностите кои ги има како мајка и објавувањето на приватните моменти на социјалните мрежи.

Апсолутно најдобриот музички избор го имате секојдневно, 24 часа на Број 1 медиумот во регионот, охридското Супер радио. Уживајте во музичкиот избор на еден од нашите дигитални канали – Happy radio: Cafe, Greatest Hits, Top 40 Hits, Македонски хитови, Ex Yu, Dance, Hip Hop, Balkan Mix, Lounge, Мак Класик, Love Songs и Smooth Jazz. Ако музиката е одговорот, прашањето е: Што ќе слушаме денес? Се’ што сакам да слушам на едно место – Клик PLAY и УЖИВАЈ! (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука