Економија Избор Македонија Охрид ТОП ВЕСТИ

Годишна конференција на Македонска берза во Охрид

Охрид, 22. септември 2022 (ОХРИДПРЕС) – Денеска и утре во Охрид ќе се одржува 21-та Годишна конференција на Македонска берза.

„Банките во новата реалност“, „Добро корпоративно управување“, „Енергетика – ќе има ли долга студена зима?“, се само дел од темите што се предвидени за ова издание.

Ќе присуствуваат истакнати домашни и странски претставници на бизнисот, банкарството, пазарите на капитал и енергетскиот сектор. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука