Избор Локална самоуправа

Заврши санацијата на потпорниот ѕид на пресекот на улиците „Климентов Универзитет“ и „Рашанец“

Охрид, 26. септември 2022 (ОХРИДПРЕС) – Заврши санацијата на потпорниот ѕид на пресекот на улиците „Климентов Универзитет“ и „Рашанец“.

– Активностите за санација и уредување на потпорните ѕидови низ Стариот дел на градот продолжуваат.
Во моментов се врши санација на потпорниот ѕид на улица „Нада Филева“, објави градоначалникот на Охрид д-р Кирил Пецаков. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука