Охрид ТОП ВЕСТИ

Во Охрид денес облачно време со услови за локален дожд попладне и температура до 21. степени

Охрид, 27. септември 2022 (ОХРИДПРЕС) – Во Охрид денес променливо облачно време со повремени сончеви периоди и услови за локален дожд попладне.

Максималната температура ќе се искачи до 21. степени.

– Денес ќе преовладува променливо облачно и нестабилно време, на места со пороен дожд, грмежи и засилен јужен ветер. Од утре ќе има повеќе сончеви периоди, ќе дува умерен до засилен јужен ветер, а дневната температура ќе биде во пораст. Во четврток и во сабота попладне се очекуваат локални врнежи од дожд, информираат од УХМР. (Крај)

извор: УХМР фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука