Избор Локална самоуправа Охрид ТОП ВЕСТИ

Екипи на ЈП „Нискоградба“ Охрид ги отстрануваат дефектите на улиците „Галичица“, „Никола Карев“ и „Мирче Ацев“

Охрид, 27. септември 2022 (ОХРИДПРЕС) – Екипи на ЈП „Нискоградба“ од Охрид работат на отстранување на дефекти на раскрсницата на улиците „Галичица“ со „Никола Карев“ и раскрсницата на улицата „Никола Карев“ со „Мирче Ацев“.

– Покрај постојаното санирање на проблемите во тек е и постапка за трајно решавање на проблемите кои се јавуваат на овие места, информираат од претпријатието. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука