Економија Избор Охрид ТОП ВЕСТИ

„Тамаро“ маркетите со информација за работното време во недела

Охрид, 28. септември 2022 (ОХРИДПРЕС) – Од охридските „Тамаро“ маркети ги известуваат граѓаните за работното време во недела.

✅ Тамаро 5 (булевар „Туристичка“) од 09:00 до 21:00 часот,
✅ Тамаро 6 (фабрика „Братство“) од 09:00 до 21:00 часот и
✅ Тамаро 7 (улица „АСНОМ“) од 09:00 до 21:00 часот.

Од компанијата додаваат дека останатите „Тамаро“ маркети во недела нема да работат. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука