Избор ОБРАЗОВАНИЕ Охрид ТОП ВЕСТИ

Теодора Трајческа од ОСУ „Св. Климент Охридски“ освои сребрен медал на „Matehematical grammar school cup“

Охрид, 28. септември 2022 (ОХРИДПРЕС) – Теодора Трајческа, ученик во II година во ОСУ „Св. Климент Охридски“ од Охрид учествуваше на 10-то издание на „Matehematical grammar school cup“.

– Во категоријата физика, таа се закити со сребрен медал, информираат од охридската гимназија. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука