Забава Избор

SUPER Fresh music: Felix Jaehn – Call It Love

Охрид, 29. септември 2022 (ОХРИДПРЕС) – Германскиот Dj и продуцент Felix Jaehn се враќа на светлата на светските подиуми со одличната „Call It Love“.

Песната има заразна мелодија, која во комбинација со вокалот на Ray Dalton и врвна продукција, привлечен ритам и бурна бас линија дава вистинско dance floor искуство, кога и да ја слушнете.


Апсолутно најдобриот музички избор го имате секојдневно, 24 часа на Број 1 медиумот во регионот, охридското Супер радио. Уживајте во музичкиот избор на еден од нашите дигитални канали – Happy radio: Cafe, Greatest Hits, Top 40 Hits, Македонски хитови, Ex Yu, Dance, Hip Hop, Balkan Mix, Lounge, Мак Класик, Love Songs и Smooth Jazz. Ако музиката е одговорот, прашањето е: Што ќе слушаме денес? Се’ што сакам да слушам на едно место – Клик PLAY и УЖИВАЈ! (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука