Избор Охрид Струга ТОП ВЕСТИ Хроника

Билтен на МВР: Казни за 2 пешаци од Охрид и 9 од Струга поради небезбедно минување на коловоз

Охрид, 29. септември 2022 (ОХРИДПРЕС) – На 28-ми септември 2022 година, во периодот од 14:00 до 20:00 часот, при извршени сообраќајни контроли на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници затекнале 15 пешаци кои преминале коловоз на необележано и небезбедно место (Охрид 2, Струга 9 и Кичево 4).

– Во Охрид, санкционирани се 7 возачи на моторни возила кои не пропуштиле пешаци на обележан пешачки премин, информираат од МВР. (Крај)

извор: МВР фото: Охридпрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука