Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Билтен на СВР Охрид: Приведен жител на охридско село кој физички ја нападнал сопругата и малолетната ќерка

Охрид, 29. септември 2022 (ОХРИДПРЕС) – На 28-ми септември 2022 година, во 00:30 часот во СВР Охрид е пријавено дека 45-годишниот Н.П. од охридско село, физички ја нападнал неговата сопруга и малолетната ќерка.

– Напаѓачот бил приведен и против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: СВР Охрид

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука