Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Билтен на СВР Охрид: Лишени од слобода две странски државјанки во Охрид кои се однесувале агресивно и се обиделе физички да ги нападнат полициските службеници

Охрид, 29. септември 2022 (ОХРИДПРЕС) – На 28-ми септември 2022 година, околу 15:30 часот во СВР Охрид лишени се од слобода две странски државјанки К.М.(20) и К.Л.(50).

– Тие, на улицата „Партизанска“ во Охрид се однесувале агресивно и се обиделе физички да ги нападнат полициските службеници кои извршувале службени дејствија. Во консултации со Јавен обвинител, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: СВР Охрид

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука