Избор Локална самоуправа Охрид ТОП ВЕСТИ

В понеделник забрането паркирање на улицата „Даме Груев“

Охрид, 30. септември 2022 (ОХРИДПРЕС) – Поради градежни активности, в понеделник, 3-ти октомври забрането паркирање на улицата „Даме Груев“.

– Се известуваат жителите од улица „Даме Груев“ и останатите охриѓани дека во понеделник на 03.10. 2022 година околу потегот кај Старото Кино ќе започнат градежни активности за санација на фекалната канализација. Поради тоа во тој ден ќе биде забрането паркирање возила на оваа улица, информираат од локалната самоуправа. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука