Забава Избор

SUPER Fresh music: Lucas & Steve feat 4 Strings – If It Ain’t Love

Охрид, 30. септември 2022 (ОХРИДПРЕС) – Lucas & Steve заедно со 4 Strings го испорачуваат звукот на крајот на летото со одличната „If It Ain’t Love“.

Со препознатливиот вокал на Lagique, песната се одликува со топли бас линии и ритмички акорди на пијано.

Примамливите звуци на флејта потсетуваат на еден од најголемите хитови на 4 Strings, транс класиката „The Silmarillia“, овојпат спакувана во моќна поп песна.

Апсолутно најдобриот музички избор го имате секојдневно, 24 часа на Број 1 медиумот во регионот, охридското Супер радио. Уживајте во музичкиот избор на еден од нашите дигитални канали – Happy radio: Cafe, Greatest Hits, Top 40 Hits, Македонски хитови, Ex Yu, Dance, Hip Hop, Balkan Mix, Lounge, Мак Класик, Love Songs и Smooth Jazz. Ако музиката е одговорот, прашањето е: Што ќе слушаме денес? Се’ што сакам да слушам на едно место – Клик PLAY и УЖИВАЈ! (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука