Забава Избор

SUPER Fresh music: Mesto & Aloe Blacc – Better Days

Охрид, 30. септември 2022 (ОХРИДПРЕС) – Неговото име е Melle Kiet Stomp, роден е токму на денешен ден, 30-ти септември 1999 година, а во музичките води е познат како Mesto.

Тој е млад холандски музичар, продуцент, ремиксер и DJ, кој се стекна со светска слава по соработката со Martin Garrix, со кого се родени во ист град, Amstelveen на синглот „Wiee“ во 2016 година.

Овој пат, заедно со уште едно големо име – Aloe Blacc на музичките сладокусци од целиот свет им го нудат синглот „Better Days“.

Апсолутно најдобриот музички избор го имате секојдневно, 24 часа на Број 1 медиумот во регионот, охридското Супер радио. Уживајте во музичкиот избор на еден од нашите дигитални канали – Happy radio: Cafe, Greatest Hits, Top 40 Hits, Македонски хитови, Ex Yu, Dance, Hip Hop, Balkan Mix, Lounge, Мак Класик, Love Songs и Smooth Jazz. Ако музиката е одговорот, прашањето е: Што ќе слушаме денес? Се’ што сакам да слушам на едно место – Клик PLAY и УЖИВАЈ! (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука