Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Билтен на СВР Охрид: Физички нападната 19-годишна охриѓанка на улицата „Дејан Војвода“

Охрид, 30. септември 2022 (ОХРИДПРЕС) – На 29-ти септември 2022 година, околу 16:00 часот во СВР Охрид, пријавено е дека на улицата „Дејан Војвода“ во Охрид, 29-годишниот Н.К. физички ја нападнал 19-годишната Н.К., двајцата од Охрид.

– Против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука