Избор Охрид ТОП ВЕСТИ

Охридски полициски службеници утре ќе спроведат боево гаѓање на „Бејбунар“

Охрид, 4. октомври 2022 (ОХРИДПРЕС) – Полициски службеници од полициската станица од општа надлежност при Секторот за внатрешни работи Охрид, на стрелиштето „Бејбунар“, утре од 09:00 часот ќе спроведат вежбовна активност за боево гаѓање.

Оваа активност се реализира со претходен договор и известување до стрелиштето, ловното друштво „Охрид“, ЈЗУ „Здравствен дом“ Охрид и урбаната заедница „Билјанини извори“.

Пред почетокот на боевото гаѓање, полициски екипи ќе извршат теренска обиколка и обезбедување на поширокото подрачје на стрелиштето „Бејбунар” со цел оневозможување влез на граѓани во безбедносните зони. Медицинското обезбедување на боевото гаѓање ќе го вршат стручните медицински екипи од ЈЗУ „Здравствен дом“.

– Граѓаните кои се движат кон стрелиштето „Бејбунар“, да ги почитуваат ознаките и натписите за забранет пристап, да не се задржуваат во безбедносните зони и целосно да се придржуваат кон останатите насоки на полициските службеници, апелираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука