Избор Охрид Струга ТОП ВЕСТИ Хроника

Казни за 14 возачи од Охрид и 28 од Струга поради пребрзо возење

Охрид, 4. октомври 2022 (ОХРИДПРЕС) – На 3-ти октомври 2022 година, во периодот од 07:00 до 12:00 часот, спроведени се сообраќајни контроли на подрачјето на СВР Охрид.

– При тоа, полициските службеници затекнале 45 возачи на моторни возила кои во и надвор од населено место ја надминале дозволената брзина на движење (Охрид 14, Струга 28 и Дебар 3), информираат од МВР. (Крај)

извор: МВР фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука