Избор Општина Дебрца ТОП ВЕСТИ Хроника

Пожар на нискостеблеста вегетација во атарот на селото Издеглавје

Охрид, 27. октомври 2022 (ОХРИДПРЕС) – На 26-ти октомври 2022 година, во 18:55 часот во СВР Охрид пријавено е дека во атарот на селото Издеглавје, општина Дебрца, настанал пожар на нискостеблеста вегетација.

– Повредени лица нема, а интервенирала Теиторијалната противпожарна единица Охрид, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука