Избор Општина Дебрца ТОП ВЕСТИ Хроника

Билтен на СВР Охрид: Пријавено нарушување на јавниот ред и мир во деловен објект во близина на Ново село

Ново село, 9. ноември 2022 (ОХРИДПРЕС) – На 8-ми неомври 2022 година, во 14:10 часот, во СВР Охрид пријавено е дека во деловен објект во близина на село Ново село, општина Дебрца, 58-годишниот Б.С. од село Ботун го нарушил јавниот ред и мир со агресивно однесување кон вработените.

– По документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука