Избор Струга ТОП ВЕСТИ Хроника

Билтен на СВР Охрид: Пријава за жител на Албанија кај кого полицијата пронајде кокаин

Струга, 19. ноември 2022 (ОХРИДПРЕС) – ОВР Струга поднесе кривична пријава против 38-годишниот Р.К. од Прењас, Република Албанија, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

– При преглед извршен на 12-ти април 2022 година во Струга, полициските службеници кај него пронајдоа и одзедоа кокаин, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука